Asortyment dodatkowy

Wrastanie paznokci
  Rurki Sulci-Protektor
Luna Rurki Sulci-Protektor zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia. Przeciętą z jednej strony rurkę za pomocą aplikatora nasuwa się na odpowiednio przygotowany brzeg paznokcia i utrwala masą do rekonstrukcji paznokci.
 


Klamry na wrastające paznokcie B/S Quick
Luna Klamry B/S Quick zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej. Prosta do założenia, skuteczna w korekcji dolegliwości. Klamra naklejana jest na płytkę paznokciową, dlatego można ją zakładać również w przypadku zapalenia wału paznokciowego. Naklejanie jest bezbolesne, klamra nie dotyka miejsca zapalnego.
 Klamry na wrastające paznokcie VHO Osthold-Perfect
Miralex Sp. z o.o. jest jedyną firmą uprawnioną do prowadzenia szkoleń w zakresie nakładania drutowych klamer VHO Osthold-Perfect. 
 

Zajęcia odbywają się w kameralnym, czteroosobowym gronie, w Instytucie Kosmetycznym "Máxima" w Poznaniu.
Metoda VHO-Osthold-Perfect stosowana jest:
   w stanach zapalnych paznokci
   przy wrastających paznokciach jako zapobieganie operacji
   przy braku efektów po operacji paznokcia
   przy zaburzeniach wzrostu paznokcia

Informacje o szkoleniach: 061 835-05-93

Rekonstrukcja paznokci
Masa do rekonstrukcji paznokci
nagelmasse

Preparat zawiera clotrimazol, czyli substancję o działaniu przeciwgrzybiczym. Dlatego nadaje się do odbudowy paznokci zniszczonych przez przebieg grzybicy. Masa schnie pod wpływem powietrza. Pielęgnacja paznokci zajętych grzybicą polega na odpowiednim usuwaniu zajętych części paznokcia i chronieniu noworosnącej, zdrowej płytki paznokciowej.
  1. Za pomocą odpowiednich frezów diamentowych zeszlifowujemy płytkę paznokcia zniszczoną przez grzybicę.
  2. Nakładamy pierwszą, cienką warstwę masy, na którą kładziemy flizelinę.
  3. Odczekujemy, aż masa zastygnie, nakładamy jej drugą warstwę.
  4. Za pomocą odpowiedniego frezu formujemy kształt paznokcia
     
Żel do rekonstrukcji paznokci - NOWOŚĆ
Żel światłoutwardzalny z climbazolem do rekonstrukcji zniszczonych płytek paznokciowych.
Produkowany jest w 3 kolorach: bezbarwnym, różowym i opalizującym. W przypadku rekonstrukcji pogrzybiczej lepiej używać żelu przezroczystego.
  1. Pozbyć się zniszczonych części przy użyciu odpowiednich najlepiej ceramicznych (paznokcie delikatne) lub delikatnych frezów diamentowych (paznokcie grube). Przygotowany paznokcieć przemyć płynem odtłuszczającym.
  2. Nakładać na ubytek niewielką ilość żelu do rekonstrukcji paznokcia. W tym celu użyć pędzelka, takiego samego, jak przy nakładaniu klasycznego żelu ozdobnego. Po nałożeniu cienkiej warstwy żelu, palec wkładamy pod lampę UV na ok. 2-3 minuty.
  3. Po pierwszym zaschnięciu nakładamy kolejną warstwę żelu. Czas schnięcia pod lampą UV wydłużyć do ok. 4 minut. Ilość warstw żelu musimy ustalić sami. Kiedy na paznokciu mamy protezę odpowiedniej grubości, kształtujemy wygląd paznokcia. Robimy to za pomocą odpowiednich frezów, np. ceramicznych lub polerki.
nail repair gel

Żel służy do rekonstrukcji paznokci zarówno u stóp, jak i u rąk.
 
Ortezy z żelu polimerowego
Zalety żelu polimerowego: delikatny, przyjazny dla skóry (nie powoduje reakcji alergicznych), nie podrażnia. Zapewnia skuteczną ochronę, nie przemieszcza się w bucie, wytrzymały na delikatne rozciąganie.
 
 Poduszka przeciwuciskowa na halluks
Poduszka z żelu polimerowego łagodząca ból powodowany przez halluks. Elastyczna nakładka zapewnia ochronę stopy i komfort chodzenia w każdym obuwiu. Doskonale uzupełnia się z nastawiaczem palców stopy.
   
 Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje halluks, chroni skórę z podrażnieniem i niewielkimi ranami. Wskazana dla osób z niewielkimi halluksami.
   
 Poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate
Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.
   
 Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje, chroni skórę, szczególnie przestrzenie między palcami, przed podrażnieniami i niewielkimi ranami.
   
 Obrączka ochronna do palców stopy mała
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy z żelu polimerowego. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.
   
 Nakładka do palców stopy mała
Elastyczna, przyjazna dla palców stopy nakładka z żelu polimerowego. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami. Zabezpiecza wrastające paznokcie.
   
 Poduszka przeciwuciskowa do przedstopia
Elastyczna podkładka z żelem polimerowym. Zapewnia komfort chodzenia w każdym obuwiu. Chroni przedstopie przed otarciami i modzelami, uciskami.
   
 Obrączki do korekcji palców
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.
   
 Ochraniacz do palców stopy
Elastyczny ochraniacz do palców stopy wypełniony żelem polimerowym. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami oraz odciski.